O nas

Ewa Wójcik

Gdyby sama miała o sobie napisać kilka słów, napisałaby, że jest do bólu szczerą niepoprawną optymistką, której praca z dziećmi daje dużo satysfakcji… zrezygnowała z pracy w szkole, ponieważ nie zgadza się z polskim systemem edukacji, wrzucaniem dzieci i młodzieży w schematy, arkusze, regulaminy, a także ogromem papierologii, której nikt nigdy nie czyta..
W życiu robiła już tak wiele rzeczy, że trudno je wymienić (od jazdy wózkiem widłowym w magazynie marketu i składania hamburgerów w McDonald’s przez pisanie do lokalnych mediów po pracę w szkole i sekretariacie szpitala psychiatrycznego).
Strefę Małego Człowieku odważyła się współtworzyć, aby dać dzieciom przestrzeń do uwalniania kreatywności, a rodzicom pokazać, że nie tylko dodatkowe lekcje angielskiego i treningi piłkarskie są potrzebne Małemu Człowiekowi do rozwoju. Ważna jest przestrzeń (czas i miejsce) do twórczego brudzenia się, malowania po ścianach i podłodze, a także wbijania gwoździ w drewniane deseczki i rzucania farbami w proszku.
Współtwórczyni Strefy Małego Człowieka Milena Skarżyńska pisze o niej tak:

Oto i ona, kobieta bez której nie byłoby niczego. Czymże jest iskra, kiedy ognia brak. To właśnie dzięki niej, pomysł założenia strefy wybuchł i nabrał rozpędu. To ona daje największą motywację, nawet panu od malowania ścian.

Człowiek wielu talentów. Prywatnie moja kandydatka na żonę. Potrafi skręcić szafki, jak i porządnie ochrzanić. W każdym związku, który tworzy, to ona jest wodospadem, wulkanem i ogniem.

Niesamowity żywioł, dzięki któremu świat staje się piękniejszy. Cudowna kobieta, o ogromnym sercu i niezwykle silnej woli walki.

Zainteresowania: wino, dobra muzyka, szybkie motocykle. Ma słabość do ludzi…

Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Świebodzinie.

Milena Skarżyńska

współtwórczyni Strefy, pomysłodawczyni nazwy Strefa Małego Człowieka, trenerka zajęć Trening Kreatywnego (Wczesnego) Rozwoju™, zwolenniczka ciągłego doszkalania i poszerzania wiedzy na temat rozwoju dzieci. Prywatnie matka wyjątkowej dziewczynki i kradnącego każde serce syna. W Strefę od początku wkłada dużo serca, pomysłów i czasu na realizację najbardziej wariackich wariactw.
Nieśmiałość z dzieciństwa dziś przekuwa w zrozumienie nieśmiałych i wycofanych dzieci, z dużym zrozumieniem i ogromną cierpliwością prowadzi także zajęcia Kreatywny Mały Człowiek.

Na co dzień Milena pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzinie jako nauczycielka współorganizująca proces kształcenia, od marca 2021r. jest także prezeską KS Herosi.